Akademia Biegania z kolejnymi sukcesami

2.07.2015 14:59:22

W dniu 20 czerwca Godowie odbył się festiwal biegowy na dystansie 7 km. W biegu akademi wzięły udział dwie zawodniczki i obie znalazły się na podium. Pierwsze miejsce kategorii open wśród pań zdobyła nie kto inny jak Karolina Filec z czasem 32 minuty i 14 sekund wyprzedzając drugą na mecie zawodniczkę aż o 2 minuty. W swojej kategorii wiekowej na podium również znalazła się druga z zawodniczek Ula Pełka która czasem 39 minut 52 sekundy zajęła drugą pozycje.

Dla Karoliny był to czwarty bieg na zawodach i we wszystkich biegach nie schodziła podium w tym trzy zwycięstwa biegowe i raz druga, wyniki mówią same za siebie oby tak dalej. W tym samym dniu wieczorem strat o 22 odbył się bieg w Rybniku półmaraton księżycowy (21km) gdzie wystartowali dwóch zawodników akademi a na stracie liczba uczestników wyniosła 1300 tys osób. Wynikiem 1 godzina 28 minut Artur Oślizło zajął miejsce 64 w tym samym biegu wynikiem 1 godzina 38 minut Damian Grabarczyk zajął miejsce 192 serdecznie gratulujemy dobrych wyników. Dzień później w Wiśle odbył się bieg górski na Stożek na dystansie 6 km w którym wystartował nasz zawodnik Grzegorz Rduch który zajął bardzo dobrą 9 pozycję w kategorii open, a w swojej kategorii M40 lat zajął pozycje na podium bo na 3 miejscu z wynikiem 32 minuty 36 sekund – w zawodach wzięło udział 100 osób. Warto dodać że był to pierwszy bieg o Puchar Polski w biegach górskich, cały cykl przewiduje 3 biegi następny już 12 lipca w Pilsko na 10 km w którym nie zabraknie Grzegorza.