Charytatywny Bieg i Marsz NW „Z sercem na dłoni” w Świerklanach. Ponad 200 osób na starcie

Charytatywny Bieg i Marsz NW „Z sercem na dłoni” w Świerklanach. Ponad 200 osób na starcie

7.04.2024 16:34:00

Ponad 200 uczestników stanęło na starcie Charytatywnego Biegu i Marszu Nordic Walking “Z sercem na dłoni”, który w niedzielę 7 kwietnia odbył się w Świerklanach. Tym razem wydarzenie odbyło się z myślą o Stowarzyszeniu Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej “Uśmiech”. Zobaczcie zdjęcia!

6. Charytatywny Bieg i Marsz NW „Z sercem na dłoni” w Świerklanach

To już szósty raz, gdy biegacze i maszerujący z kijkami do nordic walking spotkali się w Świerklanach, by wspólnie przeżywać sportowe emocje, zaczerpnąć ducha walki, ale przede wszystkim pomagać innym. W niedzielę 7 kwietnia, 225 osób stanęło na starcie biegu i marszu nordic walking, by wspólnie wspomóc działalność Stowarzyszenia Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej “Uśmiech”. W biegu wzięło udział 175 zawodników, zaś w marszu 50 osób. Wszystkim dopisywały świetne humory, bo pogoda do uprawiania sportu była iście idealna.Zarówno biegacze, jak i maszerujący z kijkami mieli do pokonania dystans 5,5 km. Nie liczył się tylko czas, ale i dobra zabawa oraz chęć niesienia pomocy innym. Do biegu stanęli nie tylko mieszkańcy Świerklan i powiatu rybnickiego, ale i wielu okolicznych miejscowości. Byli zarówno stali bywalcy, jak i debiutanci.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie tutaj

Stowarzyszenie „Uśmiech” powstało z inicjatywy grupy osób zaangażowanych we wspomaganie rozwoju osób niepełnosprawnych i wspieranie ich rodzin. Głównym celem stowarzyszenia jest organizowanie ciekawych spotkań i zajęć warsztatowych dla swoich członków.

Źródło: rybnik.naszemiasto.pl

Autor: Robert Lewandowski