Mamy i dzieci razem na scenie

Mamy i dzieci razem na scenie

14.01.2016 17:09:17

Działająca przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach nieformalna grupa “Inicjatywa”, złożyła w czerwcu 2015 roku wniosek w konkursie grantowym „Działaj lokalnie”. Projekt „Z rodziną razem” otrzymał dotację na realizację rodzinnych warsztatów teatralnych i artystycznych.

W realizację półrocznego projektu zaangażowane zostały całe rodziny, w sumie prawie 70 osób. Uczestnicy brali udział w warsztatach artystycznych z filcowania, decoupagu, ceramiki, scrapbookingu, w wycieczce do teatru „Banialuka” na spektakl „Księga dżungli” oraz w warsztatach prowadzonych przez aktorów tego teatru. Największym i najważniejszym wydarzeniem była jednak prezentacja w szkole i na terenie gminy spektaklu przygotowanego przez dzieci i rodziców, który zatytułowany był „Mama nic”.

mamyidzieci

Jest to opowieść o mamie, którą widzi tylko jej córka Magdalena. Akcja jest bardzo dynamiczna, pełna przygód, pościgów, śmiechu i chwil wzruszeń. Spektakl bardzo podobał się publiczności, a dowodem na to były gromkie brawa. – Inicjatywy podejmowane właśnie przez rodziców mają ogromne znaczenie dla całej naszej szkolnej społeczności, ponieważ w dużej mierze przyczyniają się do pogłębiania wzajemnych relacji – powiedziała Bogumiła Szmidt-Kruk, prezes stowarzyszenia. Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj lokalnie IX” polsko-amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej – Fundusz Lokalny Ramża w Czerwionce- Leszczynach. Autorami i koordynatorami projektu w Świerklanach były Bogumiła Szmidt-Kruk oraz Judyta Klecha.

Autor: KP
Źródło: www.nowiny.pl