OSP Jankowice najlepsze na I Turnieju Strażaków w Piłce Siatkowej

OSP Jankowice najlepsze na I Turnieju Strażaków w Piłce Siatkowej

24.03.2014 08:57:10

23 marca 2014 r. odbył się I Turniej Strażacki w Piłce Siatkowej, zawody były rozgrywane w Szkole Podstawowej w Jankowicach. W tegorocznej edycji turnieju o najlepsze miejsca rywalizowało 6 drużyn. Głównym pomysłodawcą a zarazem organizatorem była jednostka OSP Jankowice.

Drużyny podzielono na 2 grupy w których rozegrano mecze „każdy z każdym”do dwóch wygranych setów do 15 punktów w wypadku remisu rozgrywano trzeci set do 10 pkt. Następnie drużyny z poszczególnych miejsc w grupach rozegrały mecze między sobą, w ten sposób o 5 i 6 miejsce zagrały drużyny z OSP Popielów i OSP Chwałowice, o 3 i 4 miejsce zagrały OSP Gaszowice i OSP Palowice,w finale zagrały OSP Świerklany i gospodarz turnieju OSP Jankowice.

Klasyfikacja końcowa I Turnieju strażackiego w piłce siatkowej:
I miejsce – OSP Jankowice
II miejsce – OSP Świerklany
III miejsce – OSP Gaszowice
IV miejsce –OSP Palowice
V m-ce – OSP Popielów
VI m-ce – OSP Chwałowice

Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć naszym sponsorom, wszystkim którzy przyczynili się do pomocy w organizacji turnieju, oraz wszystkim drużynom i kibicom przybyłym na turniej. Organizatorzy planują już drugą edycje turnieju.

>> INFO – OSP JANKOWICE

W marcu 2014 r. nasza jednostka zakupiła nowe nożyce hydrauliczne firmy WEBER RSX 200-107 PLUS , nożyce hydrauliczne S 50-14 oraz wspornik progowy i wspornik deski rozdzielczej. Tym samym wzbogaciliśmy nasz dotychczasowy sprzęt, a mianowicie rozpieracz ramieniowy SP49 firmy Weber zakupiony w 2013 roku, nożyco-rozpieracz firmy ENERPAC, rozpieracz kolumnowy firmy ENERPAC, zestaw klinów do stabilizacji pojazdu, piłe do wycinania szyb, zabezpieczenie poduszki powietrznej na kierownice oraz wybijak do szyb. W roku 2013 przeprowadziliśmy remont pompy hydraulicznej, przerobiliśmy końcówki w wężach na mono złączki, co znacznie ułatwia wymianę narzędzia podczas pracy. Doposażyliśmy torbę R-1, a także zakupiliśmy szyny KRAMERA.Nie było by to wszystko możliwe, gdyby nie środki finansowe z Urzędu Gminy Świerklany, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Sponsorom, Mieszkańcom Jankowic, Radzie Sołectwa Jankowice oraz Strażakom naszej jednostki.

straz-kiedys-dzis

Autor: A.S.


Zdjęcia z turnieju

turniej1

turniej2

turniej3

turniej4

turniej5

turniej6

turniej7

turniej8

turniej9

turniej10

turniej11

turniej12

turniej13

turniej14

turniej15

turniej16

turniej17

turniej18

turniej19

turniej20

turniej21