Podsumowanie Akadamii Biegania w miesiącu sierpień

4.09.2015 13:48:04

W sierpniu największym wydarzeniem Akadami było że minęło pierwsze pół roku. Największym sukcesem przez pierwsze pół roku uważam to że udało się stworzyć grupę osób która łączy wspólna pasja i hobby i że nie ma wśród nas rywalizacji a każdy zdobyty sukces na zawodach uczestnika Akademi cieszy każdego tak sama jak by go sam zdobył. Również w tym miesiącu uczestniczyliśmy zawodach Rudzie Ślaskiej , Wodzisław i Radlin.

Pierwsze zawody odbyły się w Rudzie Ślaskiej dnia 1 sierpnia, akademii wystartowało trzy osobowa grupa która miała do pokonania dystans 7 km. Najlepiej spisał się Grzegorz Rduch który zajął miejsce tuż za podium czwarte bardzo dobrym wynikiem 26 minut i 35 sekund przegrywając zaledwie o jedna sekundę z trzecim miejscem. W drugiej dziesiątce znalazł się Marcin Sutkowski który zajął trzynasta pozycje a po za pierwszą setka znalazła się Wiola Sutkowska która zajęła 168 pozycje ogólnie w biegu klasyfikowano 200 osób. Kolejne zawody których uczestniczyliśmy odbyły się w dniu 22 sierpnia Wodzisławiu w parku “Trzy Wzgórza”, dystans który był do pokonania to 5 km, zawadach wystartowało 120 osób. Z akademi wystartowali cztery osoby najlepiej spisał się Damian Grabarczyk który zajął pozycje 20 na 24 pozycji znalazł się Marcin Sutkowski w 20 znalazła się również Karolina Filec na 28 pozycji która stanęła na najniższym podium wśród kobiet kat open. Ostatnie zawody odbyły się Radlinie w biegu kamrata gdzie zawodnicy rywalizowali na dwóch dystancjach 5 km i 10 km. Z akademi wystartowało sześć osób w tym jedna na 10 km reszta zdecydowała się na krótszy dystans 5 km. W biegu na 10 km nasz rodzynek Grzegorz Rduch zajął druga pozycje kat open przegrywając tylko zawodnikiem Oświęcimia. Na 5 km wspaniale z akadami spisała się Karoline Filec która ogólnej klasyfikacji zajęła druga pozycje a wśród kobiet nie miała sobie równych wygrywając kat Open Kobiet, biegu również wystartowali z Akadami Ula Pełka, Gabriela Cofalik, Wiola i Marcin Sutkowscy. Na koniec chciał bym zaprosić na kolejne treningi które odbędą się 6 i 8 września przy Gokir na godzinę 18, przypominam że treningi są darmowe i można uczestniczysz od 16 roku życia, dystans który będzie do pokonania najkrótszy to 4 km serdecznie zapraszam do wspólnego biegania rekreacyjnego gdzie głównym celem akademi jest wspólne biegania.

Źródło: Akademia Biegania w Świerklanach